W dniu 28.03.2023 r. uczennice IV klasy Technikum Logistycznego wzięły udział w finale XII edycji Ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, pt. „Liga Młodych Logistyków”. W finale rywalizowało 10 trzyosobowych zespołów, wyłonionych w pierwszym etapie, w którym uczestniczyło 260 drużyn z całej Polski. Etap finałowy składał się z 2 części. W pierwszej uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test wiedzy, a w drugiej zespołowo prezentowali swoje innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa w magazynach dystrybucyjnych.

Zespół z naszej szkoły, w składzieJustyna Chruściel, Martyna Chruściel i Oliwia Gacek z klasy 4eg zajął 3 miejsce.

W indywidualnej klasyfikacji, w pierwszej części konkursu Justyna Chruściel zajęła 2 miejsce.

Poziom wystąpień wszystkich uczestników był bardzo wysoki, wszystkie zespoły zaprezentowały się znakomicie, a o kolejności miejsc na podium decydowały pojedyncze punkty.

Warto zaznaczyć, że udział w finale konkursu poprzedzony był wielotygodniowym przygotowaniem. Uczennice wraz z opiekunami Anną Leśniowską – Boroń i Konradem Zielińskim analizowały obecny stan szeroko pojętego bezpieczeństwa w magazynach dystrybucyjnych, dokonały diagnozy, zaproponowały nowatorskie rozwiązania oraz przygotowały materiały, prezentację oraz modele urządzeń magazynowych, które zostały zaprezentowane przed jury konkursu w siedzibie organizatora w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.