W Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939r. w Kolbuszowej od roku 2013, prowadzona jest akcja pomocy dzieciom z Kamerunu  pod nazwą „Adopcja Serca”. W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym naszą akcję rozszerzyliśmy organizując kwestę przy kościele, aby móc zaadoptować  jeszcze więcej dzieci. W niedzielę 29 .09. 2019r. dzięki wsparciu i życzliwości księdza proboszcza Lucjana Szumierza, w Kolbuszowskiej Kolegiacie została przeprowadzona zbiórka do puszek na „Adopcję Serca”. Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu kwestowała od pierwszej do ostatniej mszy świętej czyniąc to z uśmiechami na twarzy. Dużą pomocą i wsparciem służyli nam księża: Paweł Ciba i  Grzegorz Krupa. Dzięki hojności mieszkańców  Kolbuszowej, udało nam się zebrać kwotę: 3.914,33 PLN, 5 Euro i 10 dolarów USA

Niedzielna zbiórka do puszek to nie koniec naszej akcji, gdyż wzorem lat ubiegłych będziemy nadal prowadzić zbiórkę wśród uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły.

Bardzo serdecznie  dziękujemy księdzu Lucjanowi Szumierzowi -  Proboszczowi parafii p.w. Wszystkich Świętych za umożliwienie przeprowadzenia kwesty, a naszej młodzieży za  ofiarowanie swojego wielkiego serca i wolnego czasu. Ogromnie się cieszymy ponieważ  na chwilę obecną już wiemy, że będziemy  mogli pomóc  większej liczbie dzieci z Czarnego Lądu ponieważ zebraliśmy jeszcze  więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej akcji. Nawet symboliczna złotówka choć dla nas to niewiele,  a dla tych dzieci to bardzo dużo. Jest to koszt jednego dnia nauki w szkole oraz zapewnienie dziecku posiłku.    

Pamiętajmy, że warto się dzielić i pomagać, bo dobro powraca…

Opracowała: Anna Piątek